rePULSE® Uppsamlingsdag Dag 3

Ett krav för att få intyg i rePULSE Grundutbildning och ha fortsatt tillgång till arbetsmaterialet är att man har deltagit alla tre kursdagarna (gäller vid fysisk utbildning och på Zoom).

Uppsamlingsdagen är till för dig som har gått de två första kursdagarna i rePULSE Grundutbildning och av någon anledning inte kunnat delta på Dag 3.

Under dagen kommer du att få en snabb repetition av Dag 1-2. Du får dela med dig av dina erfarenheter av rePULSE tillsammans med de andra kursdeltagarna och du får möjlighet att ställa frågor till vår kursledare för direkthandledning. Det här leder ofta till många givande diskussioner och det brukar vara en väldigt uppskattad dag.

 

Vill du veta mer? Läs mer längre ner på sidan.

Utbildningstillfällen
Aktuella Datum
Live Zoom 04/12 Boka här
Kursinformation

Studielängd: 1 kursdag med både teoretiska och praktiska moment.

Innehåll:

  • Repetition av kunskaperna från Dag 1 och 2.
  • Genomgång av erfarenheterna av rePULSE arbetet.
  • Handledning

Under den praktiska delen i rePULSE Grundutbildning är det meningen att man ska ha egna träffar i rePULSE tillsammans med någon (1 träff per vecka i ca 10 veckor). Det är vanligt att det uppstår en del frågor under tiden så ju längre du kommit, desto större utbyte får du av dagen.

Kostnad

Öppen utbildning

500 kr exkl. moms   (625 kr inkl. moms)

Allmänna Villkor
Anmälan & Bekräftelse

Anmälan är bindande och görs via hemsidan.
I samband med anmälan skickas automatiskt en bekräftelse via mail.

Priser & Betalning
Priser som anges på hemsidan gällande utbildningar är exkl. moms om ej annat angivits.
Utbildningsavgiften faktureras till angiven fakturamottagare. Om fakturamottagaren är en kommun så glöm inte att ange referensnummer alternativt mottagarkod.

Ombokning vid sjukdom
Om du på grund av plötslig sjukdom inte har möjlighet att påbörja eller fullfölja en bokad utbildning så ska detta meddelas via mail till info@repulse.se snarast möjligt och kunna styrkas med läkarintyg.

Avbokning
All avbokning ska ske skriftligt via mail. Vid avbokning senare än 2 veckor innan utbildningens start debiteras hela utbildningsavgiften.

Inställd utbildning & Byte av utbildare
Vi förbehåller oss rätten att ställa in en utbildning varvid alla anmälda deltagare har rätt att boka om till annat utbildningstillfälle alternativt få inbetalda utbildningsavgifter återbetalda.
Ersättningar därutöver utbetalas ej.
Vi förbehåller oss även rätten att vid sjukdom eller annat förhinder byta ut angiven utbildare.

SHOPPING BAG 0